كرونا گردشگران سلامت در مشهد را تا ۹۵ درصد كم كرد

كرونا گردشگران سلامت در مشهد را تا ۹۵ درصد كم كرد

ایرنا- ورود گردشگران سلامت به مشهد با شیوع ویروس كرونا از ماه های پایانی سال قبل تابحال ۹۵ درصد كاهش یافته است.


مدیر گردشگری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بیماران معدود رجوع کننده طی این مدت اغلب کسانی بودند که به دلیل بسته شدن مرزها امکان خروج از کشور را نداشته و احتیاج به انجام اقدامات پیگیری در مورد درمان های انجام شده قبلی داشته یا بیماران اورژانسی بوده اند.
دکتر اسماعیل خیامی اضافه کرد: آمار توریست سلامت رجوع کننده به مراکز درمانی و بیمارستان های مشهد با عنایت به شیوع بیماری کرونا و با عنایت به ایجاد محدودیت های اعمال شده از سوی کشورهای مختلف همچون ایران به میزان بسیار زیاد کاهش یافته است.
وی افزود: این در شرایطی است که به علت شرایط خاص در زمان انتشار کرونا پذیرش جدید بیماران خارجی غیر اورژانسی هم در مراکز درمانی مشهد انجام نمی شد.
مدیر گردشگری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: هم اکنون ۱۴ بیمارستان و ۳ مرکز جراحی محدود در شهر مشهد دارای مجوز پذیرش گردشگران سلامت هستند.
وی اضافه کرد: شهر مشهد پس از تهران بیشترین توریست سلامت در کشور را به خود مختص کرده است.
خیامی افزود: تابحال گردشگران سلامت رجوع کننده به مراکز درمانی شهر مشهد از ۵۵ ملیت مختلف پذیرش شده اند که افزون بر ۶۰ درصد آنان از کشور عراق بوده اند و بقیه بیشتر از کشورهای افغاستان، بحرین، ترکمنستان، کویت، پاکستان، عربستان، عمان، تاجیکستان و قطر مراجعه نموده اند.
وی اظهار داشت: پارسال حدود ۱۹ هزار توریست سلامت در بیمارستان ها و مراکز جراحی محدود زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد خدمات درمانی دریافت نمودند که این رقم غیر از خدمات عرضه شده در بخش سرپایی بوده است.
مدیر گردشگری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد تعداد گردشگران سلامت را که سال گذشته در بخش خدمات ویزیت، سرپایی و پاراکلینیک در مشهد خدمات دریافت کرده اند بیشتر از ۱۰۰ هزار نفر عنوان نمود.
گردشگری سلامت به گردشگری پزشکی، گردشگری درمان طبیعی و همینطور گردشگری صحت، تندرستی و هم پیشگیری تقسیم بندی می شود.
هم حالا ایران از مقاصد بزرگ گردشگری سلامت در منطقه است و کشورهای همجوار مانند عراق، ترکمنستان، جمهوری آذربایجان، افغانستان و سایر کشورهای منطقه متقاضی استفاده از خدمات و امکانات گردشگری سلامت در ایران هستند.
بر اساس برآوردها سالانه افزون بر ۲۰۰ هزار توریست سلامت وارد ایران می شوند که در این میان خراسان رضوی با جاذبه ها و ظرفیت های مختلف در جذب توریست سلامت پیشگام است.
سالانه بیشتر از سه میلیون زائر و مسافر خارجی به مشهد سفر می کنند که یک سوم از آمار توریستهای خارجی در کشور را شامل می شود.
بر اساس آخرین آمار رسمی تابحال ۲۳۰ هزار و ۲۱۱ نفر در ایران به بیماری کرونا مبتلا شده اند. این بیماری تابحال جان ۱۰ هزار و ۹۵۸ تن را در کشور گرفته است.
همچنین تابحال ۱۹۱ هزار و ۴۸۷ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان ها ترخیص شده اند.


1399/04/15
17:57:13
5.0 / 5
2081
تگهای خبر: توریست , جاذبه , خدمات , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ttma تور و گردشگری