گزارش تور و گردشگری؛

شرایط كرونایی چند كشور برای ورود مسافران ایرانی

شرایط كرونایی چند كشور برای ورود مسافران ایرانی

به گزارش تور و گردشگری سفر به کشورهای خارجی در روزهای همه گیری ویروس کرونا دارای شرایط خاصی است بعضی از این شرایط مختص به شرکتهای هواپیمایی و برخی هم در ارتباط با کشور مقصد است.خبرگزاری مهر _ گروه جامعه؛ این روزها سفر کردن بخصوص انجام سفرهای خارجی خیلی سخت و البته گران شده است. بعضی از شرکتهای هواپیمایی و کشورهای مقصد شرایطی را برای مسافران فراهم نموده اند که مسافران ایرانی باید مراقب داشتن آن شرایط باشند. همچون این که برخی از کشورها لیست واکسن های مورد تأیید خودشان را به مسافران اعلام می کنند یا همه آنها مسافران را ملزم می کنند که حتما جواب تست منفی کرونا را به صورت کاغذی هم به همراه داشته باشند. در این گزارش بعضی از این شرایط برای سفرهای خارجی ایرانیان ذکر شده است.
شرایط پذیرش مسافر ورودی و خروجی امارات
مسافرانی که با ویزای توریستی عازم امارات هستند، می بایست بلیت رفت و برگشت تهیه کنند و اگر بلیت برگشت نداشته باشند، در فرودگاه مبدا از سفرشان جلوگیری می شود و هزینه های عدم نمایش بلیت بر عهده مسافر است. البته این دستورالعمل برای اشخاصی که در امارات اقامت دارند مستثنی است.
همه مسافران غیر از مسافران کمتر از ۱۲ سال باید جواب تست منفی PCR را با اعتبار حداکثر ۷۲ ساعت پیش از پرواز داشته باشند و از آن پرینت کاغذی گرفته و مهر و امضا کنند. این جواب تست می بایست تنها به صورت کاغذی و به زبان انگلیسی بوده باشد.
ارائه تست های خانگی و آنتی بادی مورد قبول نیست.
مسافران با تابعیت امارات هنگام خروج از ایران، ملزم به عرضه تست کرونا نبوده و صرفا در فرودگاه های امارات این تست انجام می شود. همه مسافران پس از ورود به فرودگاه های امارات تست مجدد می دهند و مسافران ملزم به رعایت قرنطینه تا دریافت جواب تست هستند.
اگر جواب تست مسافری مثبت باشد، طبق مقررات امارات، باید در قرنطینه بماند و هزینه قرنطینه را هم بپردازد.
اگر مسافری قصد ترانزیت از فرودگاه امارات را به سایر کشورها دارد هم ملزم به عرضه تست با حداکثر ۷۲ ساعت پیش از پرواز است.
مسافرانی که طی ۱۴ روز پیش از سفر به امارات به کشورهای هند، نیجریه و آفریقای جنوبی سفر کرده اند اجازه استفاده از پرواز به مقصد امارات را نخواهند داشت. برای اشخاص با اهلیت امارات یا دارندگان گلدن ویزا این امر مستثنی است.
پر کردن فرم خود اظهاری مسافر پیش از ورود به امارات الزامی است.
همچنین مسافرانی که متقاضی ورود به ایران هستند، عرضه گواهی عدم ابتلاء به کووید با اعتبار حداکثر ۹۶ ساعت پیش از پرواز به زبان انگلیسی و در صورت عرضه به زبان غیر از انگلیسی ممهور به مهر وضعیت سلامت توسط بخش کنسولی نمایندگی های ایران در کشور مبدا الزامی است.
برای مسافران ورودی به ایران تکمیل فرم خود اظهاری و تعهدنامه مسافر الزامی است و باید تست ها از آزمایشگاه ها و مراکز مورد تأیید وزارت بهداشت باشد. مسافرانی که بیشتر از ۹۶ ساعت از آخرین تست در خارج از ایران اقامت داشته باشند می بایست برای ورود به ایران تست مجدد بدهند.
شرایط سفر به ایتالیا
مسافران کشور ایتالیا در شرایط فعلی می بایست پاسپورت یا اقامت اتحادیه اروپا، ایسلند، نروژ و سوئیس بلیت تأیید شده هواپیما در ادامه مسیر به کشور صادرکننده کارت اقامت به صورت ترانزیت را داشته باشند.
ویزای تایپ D ایتالیا یا ویزای تایپ C به غیر از ویزای توریستی و مسافران ترانزیتی می بایست پیش از پرواز آزمایش در محدوده ۷۲ ساعت مانده به پرواز را در یکی از مراکز تأیید شده وزارت بهداشت ارائه نمایند و گواهی جواب منفی تست را به زبان انگلیسی همراه داشته باشند.
مسافران باید پیش از پرواز در سایتی که اعلام شده، ثبت نام کرده و کپی تأیید نهایی آنرا داشته باشند و بعد از ورود به ایتالیا به مدت ده روز در محل سکونت خود قرنطینه شوند. همینطور هیچ بار دستی به صورت چرخدار یا ترولی به داخل کابین نبرده و تنها می توانند یک کوله پشتی یا ساک دستی به داخل کابین ببرند.
اعلام شرایط سفر به عراق
برای سفر به عراق هم تست منفی نباید کمتر از ۴۸ ساعت پیش از زمان پرواز صادر شده باشد و مسافرانی که مقصدشان عراق است باید دارای پروانه اقامت، بازرگانی، کار تحصیلی و معالجه به استثنا توریست و زائر باشند.
مسافران ایرانی که قصد سفر به اربیل و سلیمانیه را دارند علاوه بر روادید باید کارت اقامت دائم معتبر اقلیم کردستان عراق را داشته باشند و بازرگانان و نیروهای فنی و مهندسی برای فعالیت کاری در اقلیم کردستان باید مجوزهای لازم را از دفتر اقلیم کردستان عراق در تهران دریافت نمایند. مسافران به هنگام ورود به صورت کلینیکی با دوربین حرارتی مورد ارزیابی سلامت قرار می گیرند. اگر مشکوک باشند در مکانی واقع در فرودگاه های بین المللی عراق با هزینه خودشان قرنطینه می شوند.
مسافرانی که از عراق به ایران می آیند هم ضمن داشتن گواهی سلامت و جواب منفی تست کرونا باید حداکثر ۹۶ ساعت قبل پرواز در یکی از بیمارستانها و یا آزمایشگاه های مورد تأیید به همراه داشته باشند. مسافرانی که مقصد نهایی شأن ایران است هم باید دارای پروانه اقامت، بازرگانی، کار تحصیلی و معالجه به غیر از توریست و زائر باشند. آنها هم باید فرم های خود اظهاری را پر کنند. همینطور بعضی از پروازهای ایرانی مجاز به پذیرش مسافران با روادید زیارتی یا گردشگری در مسیرهای ایران به عراق و عراق به ایران نیستند.
شرایط ویژه تایلند
دولت پادشاهی تایلند هم اعلام نموده مسافران دارای گواهی واکسن حائز شرایط برای دوره قرنطینه هفت روزه هستند. مسافران بدون گواهی واکسن هم باید ده روز در قرنطینه باشند. گواهی واکسن باید شامل اطلاعاتی همچون میزان دوز تزریقی، تاریخ، نوع و شماره سری واکسن باشند همینطور باید این واکسن مورد تأیید سازمان بهداشت جهانی و وزارت بهداشت سلامت عمومی تایلند باشد. لیست واکسن های مورد تأیید دولت پادشاهی تایلند هم اعلام شده است.
در هر حال مسافران پیش از ورود به تایلند باید گواهی ورود به تایلند را از سفارت پادشاهی تایلند تهران بگیرند.

1400/03/08
11:43:14
5.0 / 5
1272
تگهای خبر: پاسپورت , توریست , سایت , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لینک دوستان تور و گردشگری
ttma تور و گردشگری