مدیركل دفتر مطالعات گردشگری مطرح كرد؛

دوره های آموزشی راهنمایان گردشگری بازبینی شد

دوره های آموزشی راهنمایان گردشگری بازبینی شد

مدیرکل دفتر مطالعات، آموزش و برنامه ریزی گردشگری از بازبینی دوره های آموزشی راهنمایان گردشگری اطلاع داد.به گزارش تور و گردشگری به نقل از مهر، زاهد شفیعی اظهار داشت: در سالهای گذشته فقط برای ۳ گروه راهنمایان شامل فرهنگی، طبیعت گردی و ژئوتوریسم دوره آموزشی طراحی شده بود که با عنایت به تغییرات و روندهای جدید، دوره های یاد شده احتیاج به بازبینی داشت.
او اضافه کرد: به منظور بروزرسانی دروس آموزشی و با بهره مندی از نظرات کارشناسی اساتید مربوطه و مشارکت تشکل های حرفه ای مقرر شد دوره یاد شده در دو گروه راهنمایان فرهنگی و راهنمایان طبیعت گردی ساماندهی گردد.
شفیعی اظهار داشت: بر مبنای بازبینی های انجام شده نزدیک به ۵۰۰ ساعت دوره آموزشی ویژه راهنمایان فرهنگی و حدود ۶۰۰ ساعت آموزشی ویژه راهنمایان طبیعت گردی طراحی شده و آماده ابلاغ از جانب وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و در نهایت اجرا از جانب مؤسسات آموزشی برای ارتقا کیفیت در این بخش است.
به گفته مدیرکل دفتر مطالعات، آموزش و برنامه ریزی گردشگری، بر مبنای تعاریف جدید که منطبق با قانون در ارتباط با آموزش راهنمایان گردشگری می باشد، یک دوره آموزشی با محوریت فعالیتهای طبیعی و دوره دیگر با محوریت فعالیتهای فرهنگی در دو بخش داخلی و بین المللی پیشبینی شده است.
وی با تکیه بر اهمیت نقش راهنمایان گردشگری در ارتباط با توریستهای داخلی و خارجی اضافه کرد: راهنمایان می توانند کیفیت سفر گردشگران و نگرش آنها در مورد مقاصد گردشگری را تحت تاثیر قرار دهند؛ ازاین رو جایگاه مهمی در زنجیره صنعت توریسم را به خود اختصاص داده اند.


منبع:

1400/04/11
15:37:46
5.0 / 5
1163
تگهای خبر: آموزش , توریست , سفر , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
ttma تور و گردشگری